Stress Conversion System - warsztaty dla firm

 

Obejrzyj film

 

Stress Conversion System to autorski program warsztatowy, w którym połączyłem komplementarne oddziaływanie na stres w obszarach umysłu, ciała, relacji i otoczenia. Łącznie kilkanaście godzin ćwiczeń uważności, wyładowujących nadmiar energii ćwiczeń fizycznych oraz ćwiczeń relacyjno-komunikacyjnych. Warsztaty organizowane są w pięknych sceneriach tak, aby stworzyć zmysłom odpowiednie warunki przemiany. Całość prowadzona przez psychologa, profesjonalnie, rzetelnie i odpowiedzialnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu efekty szkolenia zostają utrwalone poprzez wzajemne, wzmacniające oddziaływanie poszczególnych sfer, w których funkcjonuje człowiek. 

Stress Conversion System to program innowacyjny, w którym kluczowe jest, aby nie likwidować, ani nie redukować stresu, a przekształcać go. Konwersja stresu pozwala zachować w nas energię, co daje możliwość działania bez ponownego rozpędzania się.

Stres jest POTRZEBNY

Badania psychologiczne pokazują, że pozbywanie się stresu obniża wydajność człowieka w wykonywanym zadaniu. Maksymalna wydajność osiągana jest podczas stresu optymalnego. Brak stresu to brak energii, która zawsze jest Ci potrzebna, gdy działasz. Bez tej energii dopadnie Cię znudzenie i apatia, brak sensu, rozgoryczenie, a w konsekwencji nawet lęki lub stany przygnębienia. Brak stresu to nie beztroska. To brak życia.

Można zamienić dystres (stres niszczący) na eustres  (stres budujący)

Z dystresem mamy do czynienia, gdy ilość zadań lub ich intensywność przerasta nasze możliwości. Prowadzi to do frustracji, wypalenia, niechęci, lęków, a nawet agresji. Zamiast walczyć ze stresem i próbować go wyłączyć, można zastosować konwersję, która polega na zmianie nastawień motywacyjnych (urealnienie rzeczywistości wewnętrznej), przekształceniu statycznych napięć mięśniowych w konstruktywny ruch, utrzymaniu wysokiego poziomu komunikacji w celu zapewnienia silnego wsparcia od innych i od samego siebie oraz akceptacji otoczenia, które to przecież my wybraliśmy na miejsce naszego działania.

Największa motywacja to stres OPTYMALNY, a nie jego brak

Zarządzając swoimi przekonaniami, napięciami w ciele, umiejąc się komunikować z samym sobą oraz innymi, a także akceptując otoczenie, w którym się znajdujemy, nie likwidujemy stresu, a utrzymujemy jego optymalny poziom. To eustres, który daje poczucie mocy wewnętrznej i kompetencji, powoduje dobre samopoczucie fizyczne i odprężenie, wyostrza uwagę, daje pozytywną energię i pewność siebie.

Nie walcz ze stresem w swojej firmie, tylko ZATRUDNIJ GO

Podczas kilku dni warsztatów wyjazdowych pracownicy Twojej firmy w odprężającej scenerii nauczą się optymalizować stres. Ćwiczenia, symulacje, gry oraz eksperymenty psychologiczne pobudzają do równowagi wewnętrznej, lepszej komunikacji z innymi, zrozumienia zależności z otoczeniem (akceptacja obowiązków) oraz radzenia sobie z napięciami w ciele.

Prowadzący - mgr Mariusz Kowal


4 podstawy przemiany stresu (stress conversion)

- co zyskają pracownicy Twojej firmy?

 
1.Równowaga wewnętrzna | Świadomy Umysł | Mindfulness

Mindfulness jako metoda osiągania wewnętrznego spokoju znana jest od tysiącleci. Współcześnie bardzo często stosuje się ją w psychologii praktycznej. Ćwiczenie uważnego dotyku, smakowanie, uważna obserwacja, wsłuchiwanie się, czyli uważna obecność to metoda, która daje ukojenie dla umysłu i pozwala Twojej głowie ogarnąć rzeczywistość taką, jaka jest, a w konsekwencji możesz podejmować decyzje bardziej trafione, bez zbędnego wahania i zbyt wysokiego ryzyka porażki.

2.Równowaga zewnętrzna | Świadome Ciało | Body Fullness

Body Fullness skupia się na Twoim ciele i na tym, że jako żyjąca istota jesteś z tym ciałem jednością. To w ciele gromadzą się napięcia związane ze stresem, to ciało też odpowiedzialne jest za wykonanie ruchu, czyli urzeczywistnienie zamiaru. Jeśli nie będziesz czuć w pełni, co dzieje się w twoim ciele, to będzie ono często działało automatycznie, opierając się na instynktach, które w dzisiejszych czasach nie zawsze pasują do rzeczywistości. Pozbycie się nadmiernego naprężenia z ciała i umiejętność regulowania oddechu pozwolą Ci zrealizować prawie każdy cel, który wymaga ruchu i Twojej aktywności.

3.Równowaga społeczna | Świadoma Komunikacja | Full Accord

Full Accord to stawianie na komunikację pełną w treść i wolną od błędów. W mojej metodzie przekształcania stresu stawiam tak samo na komunikację z drugim człowiekiem, jak i z samym sobą. Jeśli dogadasz się z samym sobą, to porozumienie z drugim człowiekiem będzie o wiele prostsze. Prawidłowe komunikowanie się z drugim człowiekiem bez właściwej komunikacji wewnętrznej najczęściej kończy się nieporozumieniem lub konfliktem bez satysfakcji z owoców relacji. Chcąc się cieszyć ze wspólnych z kimś innym uzgodnień, uzgodnij je najpierw w sobie.

4.Równowaga z naturą | Świadoma Zależność | Full Harmony

Full Harmony pomaga w pełni zaakceptować to, że sytuacja, w której jesteś, to przecież Twój wybór. Często bardzo trudno się z tym pogodzić z powodu rutyny i niedogodności, które przynosi Ci rzeczywistość. Skupianie się na negatywach i na tym, czego jeszcze nie ma, bardzo często wywołuje dyskomfort i brak możliwości cieszenia się z tego, co daje Ci obecne położenie. Pełna akceptacja rzeczywistości nie jest łatwa, ale jeśli uda Ci się ją zastosować, daje ogromną moc napędową i pozwala bez wielkich zmian liczonych w ilości, dokonać ogromnej zmiany w jakości Twego życia.


Korzyści dla firmy

Pewni siebie pracownicy, którzy: 

1.wiedzą co mają robić, 
2.nie ryzykują ale też nie wahają się, 
3.są odprężeni i wytrwale dążą do celu, 
4.porozumiewają się konstruktywnie między sobą, 
5.są pozytywnie nastawieni do firmy i jej kierunku,
to inwestycja w bezpieczny rozwój i systematyczne zwiększanie zysków.

To także większa pewność, że pozostaną w firmie ludzie już doświadczeni i rozwijający się w swych kompetencjach. 

Nie ryzykuj wypalenia zawodowego swoich ludzi.


Zgłoś zainteresowanie lub zadzwoń: 602 79 81 82

Skontaktuj się z nami

Stres to energia. Nie pozbywaj się jej.

Powered by Stress