Przymierze terapeutyczne (dla usługi terapia psychologiczna)

Przymierze terapeutyczne reguluje relacje między Tobą, a psychologiem, czyli mną, podczas spotkania w ramach terapii psychologicznej. Przymierze jest dla Ciebie i jest zawierane pomiędzy nami. Moją intencją jest przedstawienie Ci w przejrzysty sposób tego, czego możesz oczekiwać ode mnie i tego, czego ja będę oczekiwał od Ciebie. Mam przekonanie, że zapisanie tych zależności w formie przymierza ma szansę wytworzyć u Ciebie poczucie bezpieczeństwa, które zazwyczaj silnie zależy od przewidywalności.

Czego możesz oczekiwać? Wypunktowałem poniżej to, co chcę Ci dać.

 1. Gwarancję satysfakcji. Jeśli nie spodoba Ci się wizyta u mnie i nie chcesz dalej korzystać z pomocy psychologicznej w moim gabinecie, nie płacisz. 
 2. Punktualność. Umawiam się z Tobą na określoną godzinę i to jest Twój czas. Jeśli spóźnię się, odejmuję od należności 20% ceny za każde rozpoczęte 10 minut mojego spóźnienia. Jeśli moje spóźnienie przekroczy 30 minut i nie będzie Ci się opłacało zostać na wizycie, która będzie trwała poniżej 20 minut, to masz prawo zrezygnować, a następną wizytę, dostaniesz gratis.
 3. Dotrzymywanie terminu zarezerwowanej wizyty. Oczywiście może wydarzyć się coś, co spowoduje, że nie będę mógł przyjść. Zobowiązuję się do powiadomienia Cię o tym przynajmniej dzień wcześniej, umożliwiając Ci zmianę planu dnia. Jeśli natomiast odwołam wizytę w tym dniu, na który zrobiona była rezerwacja to następną wizytę masz gratis.
 4. Transparentność w rozliczeniach. Ceny wszystkich usług podane są na mojej stronie https://psycholog-czestochowa.com. Rezerwacja wizyty jest gwarancją niezmienności ceny dotyczącej zarezerwowanych usług.
 5. Możliwość rezygnacji z przymierza terapeutycznego w każdej chwili. Nikt i nic nie może Cię ograniczać w Twoich decyzjach, dotyczących Twojego rozwoju. W razie rezygnacji nie poniesiesz konsekwencji, za wyjątkiem sytuacji gdy wybierzesz pakiet wizyt i zaczniesz go realizować. Zgodnie bowiem z regulaminem rezerwacji pakiet traktowany jest jako jedna usługa.
 6. Gwarancja ciągłości terapii psychologicznej, nawet podczas mojej dłuższej nieobecności. Jeśli wydarzy się coś, co uniemożliwi nam spotkania w dłuższej perspektywie czasu, to zobowiązuję się odszukać dla Ciebie specjalistę, który na ten czas zajmie się Tobą na warunkach najbardziej zbliżonych do moich. Oczywiście współpraca z takim specjalistą będzie zależała tylko od Twojej zgody.
 7. Informacje zwrotne, diagnoza, propozycje oddziaływań, wyjaśniania procedur. Jestem dla Ciebie i nie może się zdarzyć, że pojawi się w Tobie niepewność w naszej relacji, a Ty nie będziesz mieć możliwości jej wyjaśnienia. Pytaj proszę jak najwięcej.
 8. Ograniczone wsparcie poza sesjami. Na Ciebie maksymalnie jestem nastawiony na sesji. Poza spotkaniami możesz do mnie napisać email lub SMS (preferuję pocztę elektroniczną). Jest to bardzo dobry sposób na przekazanie mi na bieżąco ważnych spostrzeżeń. Odpowiadam zawsze na sesji. Konsultacje telefoniczne oraz chęć uzyskania odpowiedzi na email są w moim gabinecie opcją płatną, osiągalną dopiero po zarezerwowaniu odpowiedniej Usługi na stronie WWW.
 9. Poufność, zgodnie z zasadami etyki oraz przepisami obowiązującego prawa. Zobowiązuję się zatem nie przekazywać informacji na Twój temat pozyskanych na terapii jakimkolwiek osobom trzecim. Zastrzegam jednak wyjątek od reguły, czyli sytuację, gdy Twoje zdrowie lub życie byłoby poważnie zagrożone. Muszę Cię wtedy ratować, nawet przy pomocy innych osób i łamiąc tajemnicę zawodową.
 10. Możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w terapii, opinii psychologicznej lub innego dokumentu, który dotyczy naszych spotkań. Każde pismo podpisane przeze mnie jest dla Ciebie, więc pamiętaj, że po wyjściu z gabinetu to Ty odpowiadasz za to, kto to pismo przeczyta.
 11. Pełne decydowanie o sobie. Ten punkt wynika z etyki, a przyda Ci się, jeśli jesteś jeszcze ustawowo osobą nieletnią, lub ktoś wywiera na Ciebie presję, że masz chodzić do psychologa. Jeśli Ty nie będziesz chcieć, pomogę Ci w tym.
 12. Gwarancję trzeźwości umysłu i ciała. Mój stan powinien maksymalnie sprzyjać temu, abym mógł skupiać uwagę na Tobie. Nie powinienem być zatem skrajnie zmęczony lub rozkojarzony. Jeśli zauważysz, że coś ze mną jest nie tak, powołaj się na punkt 12 przymierza. Spróbujemy przedyskutować Twoje spostrzeżenia, a jeśli okażą się słuszne i dojdziemy do wniosku, że nie powinienem prowadzić sesji, to przerwiemy ją bez obowiązku zapłaty z Twojej strony, a dodatkowo otrzymasz kolejną sesję gratis.

A oto czego ja będę oczekiwał od Ciebie:

 1. Punktualności. Proszę nie spóźniaj się, ale też nie przychodź za wcześnie. Spotkania rozpoczynają się o równej godzinie, a kończą po 50 minutach. Daj czas klientowi, który jest przed Tobą na spokojne opuszczenie gabinetu. Pozwól osobie przychodzącej po Tobie rozpocząć sesję punktualnie. O wyznaczonej godzinie wyjdę przed gabinet i zaproszę Cię. Jeśli natomiast zdarzy Ci się spóźnić, to oczekuję, że zapłacisz za całą sesję, która z powodu Twojego spóźnienia nie zostanie przedłużona.
 2. Dotrzymywania terminu rezerwacji. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz przyjść odwołaj rezerwację najpóźniej 12 godzin przed zaplanowaną wizytą. Jeśli odwołasz później lub wcale nie odwołasz i nie przyjdziesz, to zgodnie z regulaminem rezerwacji mam prawo egzekwować od Ciebie pełnej kwoty należnej za Usługę.
 3. Poszanowania mojego prywatnego czasu zgodnie z pkt. 8 Przymierza terapeutycznego. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować w celu omówienia czegoś ważnego poza spotkaniem, to masz do dyspozycji inne Usługi (np. porada email), które możesz do tego wykorzystać.
 4. Systematyczności. Terapia psychologiczna to proces. Nie uda się, jeśli nie będziesz przychodzić na umówione spotkania przynajmniej dwa razy w miesiącu. Ponadto, opuszczanie wizyt, to blokowanie terminów innym osobom chętnym na dany termin. Dlatego chciałbym abyśmy wspólnie przyjęli zasadę, że jeśli nie przyjdziesz na trzy spotkania, których wcześniej nie odwołasz, to zawiesimy terapię na trzy miesiące. Czasami po prostu potrzebna jest przerwa w trudnych przedsięwzięciach i nie warto ważnych rzeczy robić na siłę.
 5. Wstrzymania się od jedzenia, używania telefonu oraz korzystania z wyrobów tytoniowych. Jeżeli spożycie posiłku jest u Ciebie koniecznością lub musisz być „pod telefonem”, przedyskutujemy to i ustalimy indywidualne warunki.
 6. Trzeźwości. Nie posiadam w gabinecie alkomatu, więc nie będę sprawdzał czy jesteś pod wpływem alkoholu. Jeśli jednak zdarzy Ci się zażyć cokolwiek co upośledza sprawność umysłu lub go ponadnaturalnie pobudza w czasie gdy masz zarezerwowaną wizytę, to proszę odwołaj ją. Jeśli przyjdziesz w stanie odurzenia to odmówię Ci usługi, a Twoja niedyspozycja będzie równoznaczna z nieodwołaną nieobecnością.
 7. Uczciwości w rozliczeniach. Obowiązują Cię ceny podane na mojej stronie. Za każdą wizytę (oprócz pakietów wizyt) zapłacisz dopiero po jej zrealizowaniu.
 8. Zaangażowania w proces. Aktywność na sesjach oraz wykonywanie zadań międzysesyjnych, to niezbędna podstawa Twojego udziału w terapii psychologicznej. Bez tego, oczekiwana zmiana nie nadejdzie.
 9. Propozycji zmian i ulepszeń Przymierza. Jeśli chcesz coś dodać, zmienić lub coś Ci nie pasuje – zgłoś to. Jestem otwarty na propozycje, a przymierze w aktualnej formie to właśnie efekt oddziaływań wszystkich moich dotychczasowych klientów.

Przymierze wręczam na piśmie przy pierwszym spotkaniu w ramach terapii psychologicznej.  Przymierze terapeutyczne nie jest dokumentem prawnym. Przymierze terapeutyczne reguluje relacje między Tobą, a psychologiem, czyli mną.


do góry