Przymierze terapeutyczne (dla usługi terapia psychologiczna)

Przymierze terapeutyczne to rodzaj zasad, które mają ułatwić relacje między mną  a Tobą, jeśli podejmiesz się terapii psychologicznej.

 

 1. Dla wszystkich usług psychologicznych stosuję gwarancję satysfakcji. Jeśli nie spodoba Ci się wizyta u mnie i nie chcesz dalej korzystać z pomocy psychologicznej, to nie poniesiesz kosztów spotkania.
 2. Sesje rozpoczynają się o równej umówionej godzinie, a spotkanie trwa 50 minut.
 3. Jeśli nie możesz przyjść na spotkanie, to odwołaj je co najmniej 12 godzin przed zarezerwowaną godziną. Późniejsze odwołanie wiąże się z Twojej strony z zapłatą pełnej kwoty należnej za usługę. Z mojej strony odwołanie później niż 12 godzin przed wizytą wiąże się z kolejną wizytą dla Ciebie gratis.
 4. Na usługę obowiązuje cena podana w cenniku usług na mojej stronie https://psycholog-czestochowa.com. Podpisanie przymierza gwarantuje niezmienność cen przez okres dwóch miesięcy od dnia wystąpienia ewentualnych zmian.
 5. Jeśli chcesz zrezygnować z terapii psychologicznej możesz to zrobić w każdej chwili. Przymierze to nie umowa i nie obowiązuje tu żaden okres wypowiedzenia.
 6. Gdyby wydarzyło się cokolwiek co uniemożliwiałoby mi prowadzenie terapii to moim obowiązkiem jest znalezienie dla Ciebie innego psychologa/terapeuty. Kontynuacja u kogoś innego wiąże się jednak zawsze z Twoją zgodą.
 7. Podczas spotkań skupiamy się na Twoich problemach. Ja poświęcam Ci swój czas, słucham Cię, przekazuję informacje zwrotne, proponuję określone oddziaływania. Ty wystarczy, że jesteś.
 8. Poza spotkaniami nie udzielam bezpośredniego wsparcia. Jeśli masz potrzebę informowania mnie na bieżąco co u Ciebie, możesz napisać do mnie email lub wiadomość SMS, do których odniosę się na sesji. Jeśli jednak będzie tych wiadomości bardzo dużo, to przeczytam je dopiero na naszym spotkaniu.
 9. Wszystko co będzie się działo na terapii psychologicznej objęte jest zasadą poufności (tajemnica zawodowa). Nie wolno mi przekazywać jakiejkolwiek informacji o Tobie osobom trzecim. Wyjątkiem jest zagrożenie życia lub poważny uszczerbek na zdrowiu.
 10. W ramach terapii psychologicznej bezpłatnie wystawiam opinie dotyczące Ciebie oraz zaświadczenia o przebiegu terapii.
 11. Na terapię psychologiczną nie możesz przychodzić jeśli ktoś Cię zmusza.
 12. W gabinecie nie spożywamy pokarmów, nie stosujemy używek i wyłączamy telefony. Wyjątki zawsze są możliwe ale po dokładnym omówieniu.

 

  

Przymierze wręczam Ci na piśmie przy pierwszym spotkaniu w ramach terapii psychologicznej.  Przymierze terapeutyczne nie jest dokumentem prawnym.


do góry