Najczęściej powtarzające się pytania

  • Czy muszę przygotować się na pierwszą wizytę?

Nie musisz. Pamiętaj, że to z czym przychodzisz już masz - wystarczy, że mi o tym powiesz. Do mnie należy prowadzenie tej rozmowy i dbanie o to aby Twoje samopoczucie w trakcie rozmowy przynajmniej się nie pogorszyło.

  • Jak wyglądają kolejne spotkania?

Pierwsza, darmowa wizyta (pełne 50 minut) to czas, w którym ja wstępnie poznaję Twój problem, a Ty poznajesz mnie, moje podejście do Ciebie oraz miejsce, w którym przyjmuję. Jeśli się zdecydujesz na współpracę w ramach terapii psychologicznej, wręczam Ci przymierze terapeutyczne, które podpiszemy na drugim spotkaniu dopiero po Twoim dokładnym zapoznaniu się z nim i pełnej akceptacji. Podczas kolejnych wizyt zbieram informację o Tobie i Twoim problemie aby właściwie dobrać metody pomocy. Mniej więcej od piątej wizyty następuje pomoc bezpośrednia, podczas której stosuję wybrane dla Ciebie techniki psychologiczne. 

  • Czy jedna wizyta mi pomoże?

Nie wiem. Może tak być. Najczęściej jednak problemy psychologiczne wymagają kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu sesji. Wszystko zależy od głębokości problemu, Twojego nastawienia do odkrywania prawdy oraz zaangażowania w proces zmiany. Im bardziej otwarcie podejdziesz do wyjawienia tego co zarzucasz sobie oraz innym, tym szybciej będziemy mogli uporać się z problemem.

  • Czy w takim razie muszę mówić wszystko?

Nie musisz, a wręcz nie staraj się tego robić. Masz prawo do swojej intymności i do osobistych tajemnic (jeśli takie masz). Nie musisz się z nimi dzielić, nawet jeśli jesteś u psychologa. To Ty decydujesz o czym chcesz powiedzieć.

  • Nie mogę się zdecydować, bo bardzo się stresuję. Co mam zrobić?

Może po prostu poczekaj. Zmuszanie się do wizyty na siłę może spowodować ujemne efekty. Twoja motywacja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu pomocy psychologicznej i nie może jej przeszkadzać palący niepokój. Zadzwoń do mnie i porozmawiaj. To pomoże Ci urealnić mój obraz, tak aby wyobrażenia tego jaki jestem nie komplikowały Twojej decyzji o przyjściu.

  • Czy jeśli się umówię indywidualnie, to mogę przyjść z kimś jeszcze?

Tak. W każdym takim przypadku rozmawiam z osobą, która nie dzwoniła o dobrowolności i celu jej przybycia. Przyjmuję zarówno indywidualne osoby jak i pary oraz rodziny z dziećmi.

  • A czy taka osoba może mi po prostu towarzyszyć, aby było mi raźniej?

Może. W trakcie spotkań pracujemy nad tym układem i staramy się dojść do wyjaśnienia, czy potrzebna jest terapia związku, czy indywidualna i co zrobić aby bezpośrednie wsparcie bliskiej osoby podczas spotkania indywidualnego nie było potrzebne.


do góry